۱۴۰۰/۰۷/۱۸- ۱۴:۵۴ - مشاهده: ۲۹۱

ساخت سریال سرجوخه با نویسندگی سیدحسین امیرجهانی از دانش آموختگان دانشکده دین و رسانه

یک موقعیت امنیتی دردل چند قصه اجتماعی

.

به گزارش روابط عمومی سیدحسین امیرجهانی نویسنده سریال «سرجوخه» به نقل از خبرگزاری مهر درباره این سریال که این روزها در حال تصویربرداری است بیان کرد: نگارش این سریال از اوایل سال پیش شروع شد و ابتدای امسال به پایان رسید، فیلمنامه در ۳۰ قسمت طراحی شده است اما ممکن است یکی دو قسمت تغییرات داشته باشد.

امیرجهانی با اشاره به دو نقش اصلی سریال عنوان کرد: ۲ کاراکتر اصلی سریال از ۲ طبقه مختلف اجتماعی هستند ولی با وجود اینکه زندگیشان فرسنگ‌ها از هم دور است اشتراکانی دارند. یکی از آنها از اراذل و اوباش است که از کف خیابان برمی‌خیزد و دیگری یک شاخ اینستاگرامی است که از فضای مجازی وارد می‌شود. این چنین دو قصه به موازات هم پیش می‌روند که جاهایی هم حرکت روی خط قرمز است.

این نویسنده با اشاره به این داستان بیان کرد: «سرجوخه» هم به لحاظ قصه و هم پرداخت و ساختار فضایی نو و بکر دارد و کار جذابی است. تلویزیون خیلی سال است در فضای این مدلی پیش نرفته بود و کاراکترها اینقدر واقعی و ملموس نبوده‌اند. از این جهت به نظر می‌رسد این مجموعه باید در زمان پخش مخاطب زیادی داشته باشد.

این نویسنده درباره آنچه این سریال را متمایز کرده است، می‌گوید: در سریال «سرجوخه» لایه‌های مختلفی از جامعه مورد توجه قرار گرفته است، متن و دوربین «سرجوخه» بر موضوعات و سوژه‌هایی از جامعه امروزی که تا کنون در تلویزیون علی الخصوص در سریالها مغفول مانده و دیده نشده، فوکوس کرده است. در این سریال اتمسفری حاکم است که سالهاست در سریالهای تلویزیونی شاهدش نبوده‌ایم.

وی اضافه کرد: این نوید را به مخاطبان می‌دهم که با سریالی متفاوت روبرو شده و از دیدن آن هیجان زده خواهند شد. علی الخصوص مخاطب جوان و به اصطلاح سریال بین که بی شک با این سریال همراه خواهد شد زیرا نقاط اشتراک، دغدغه‌ها و جهان فکری خودش را با جهان داستان و کارکترهای سریال «سرجوخه» به راحتی پیدا خواهد کرد و با آنها پیش خواهد رفت؛ کارکترهایی که در دل قصه پر هیجان و پر التهاب سریال، به فراخور شخصیت‌های خود و مانند جوان امروزی، به مثابه بنزین سبز، مستعد کارهای بزرگ و مهمی هستند. کنش‌هایی که می‌تواند مسیر زندگی آنها و حتی وضعیت جامعه را تغییر دهد.

امیرجهانی در پایان درباره کاراکترهای سریال و همذات پنداری نسل جوان با انها گفت: این کارکترها و موقعیت‌های دراماتیکش، آینه تمام نمای جوان امروزیست که می‌تواند کارهای بزرگ و مهمی انجام دهد به شرطی که زاویه دید و زاویه برخورد با آنها این باشد که همراه ما ایستاده‌اند نه روبروی ما. به همین خاطر باید شجاعت تولیدکنندگان این اثر علی الخصوص مسئولین و مدیران محترم تلویزیون را برای پرداختن به سوژه و مضمون سریال سرجوخه ستود که با تحلیل دقیق از بایدها و نبایدهای امروزی، اهتمام به ساخت و تولید سریال متفاوت و نو سرجوخه کرده و از تیم تولیدی آن حمایت کرده‌اند.

امتیاز شما